Ekskursioonid

Paik, kus kõik on võimalik - 800 aastat Toomkiriku lugu

Tartu Ülikooli muuseumi ekskursioon, mille raames külastatakse ekspositsioonisaale ning räägitakse hoone rikkalikust ning põnevast ajaloost. Koos toomkiriku ajalooga joonistub välja ka Tartu Ülikooli ajalugu.

Ekskursioon kestab 45-60 minutit. Ekskursiooni on võimalik tellida eesti, inglise, vene, saksa, läti ja leedu keeles.

Toomemägi - Tartu aken

Tartu Ülikooli muuseum pakub Tartu ühe sümboli, Toomemäe ekskursioone. Ekskursiooni käigus tutvutakse Toomemäe eri kihistuste, sümbolhoonete ja monumentidega. Ekskursioon sisaldab ühe siin lingi Toomemägi - Tartu aken all loetletud Tartu sümbolhoone külastus Teie valikul.

Ekskursioon kestab 60-75 minutit. Ekskursiooni on võimalik tellida eesti, inglise, soome, läti või leedu keeles

Lisainfo ja broneerimine telefonil 737 5674 või e-posti teel muuseum@ut.ee

Ekskursioonide hinnakiri on leitav SIIN

Elamusekskursioonid

„Peata mees ja praetud paabulind – lood keskaegsest Tartust“.

Tartu Ülikooli muuseumis toimuva ekskursiooni käigus räägime keskaegsest Toomemäest. Külastajad saavad piiluda ainulaadsesse avatud keskaegsesse hauakambrisse ja näevad Toomkirikust leitud müstilist peata meest. Räägime ka keskaja toidukultuurist ning mekime keskajast pärinevat jooki.

Ekskursioon kestab umbes 45 minutit.

Ekskursiooni hind on 8€ inimese kohta (alates 18 inimesest). Ekskursiooni miinimumhind grupile on 140€ (kuni 17 inimest). Grupi maksimaalne suurus on 30 inimest.

Lisainfo ja broneerimine: muuseum@ut.ee, tel 737 5674. Tellimisel palume täpsustada, kas sooviksite alkohoolset või mittealkohoolset maitseelamust.

“Retk Tartu tudengi jälgedes”

Ekskursioonil tutvutakse 19. Sajandi tudengielu ja –kommetega. Vastused saavad põletavad küsimused, nagu mille eest Kristjan Jaak Peterson pidi kartseris istuma ja milline oli karistus raamatute mitteõigeaegse tagastamise eest ülikooli raamatukogule. Ekskursiooni lõpuks on selge, mis imeloomad olid pedellid ehk puudlid, kes oli üliõpilasele nii asendamatu Löffeline ning kas korporandielu kõrval õppida ka jõuti. Ekskursiooniga kaasnevad maitseelamused kartseris ja muuseumis!

Ekskursioon algab Tartu Ülikooli kunstimuuseumist, kus saab soetada endale pileti. Ekskursiooni käigus külastatakse Tartu Ülikooli peahoones ajaloolist auditooriumi ning vaadatakse pööningul lähemalt üle kartser. Seejärel liigutakse Toomemäele Tartu Ülikooli muuseumi ajaloolises toomkirikus. Ekskursioon on ronimisrohke ja toimub osaliselt välitingimustes.

Ekskursioon kestab 1 tund 15 minutit.

Ekskursiooni hind on 12€ inimese kohta (alates 16 inimesest). Ekskursiooni  miinimumhind grupile (kuni 15 inimest) on 190€. Grupi maksimaalne suurus on 30 inimest.

NB! Huvi korral on gruppidel võimalik meie kaudu broneerida lõunasöök Tartu Ülikooli peahoone kõrval paiknevas Tartu Ülikooli kohvikus. Juhul, kui olete lõunasöögi broneerimisest huvitatud, palume Tartu Ülikooli muuseumi sellest teavitada vähemalt kolm tööpäeva enne külastust. Tutvu Tartu Ülikooli kohviku poolt pakutud pakettidega SIIN.

Toomkiriku tornidel asuvatelt vaateplatvormidelt avaneb vaade rohelisele Tartule.