Muusade mägi. Tartu Ülikooli muuseum Toomemäel.

Toomemäe arengulugu ja Tartu Ülikooli muuseumi varasid tutvustav raamat „Muusade mägi. Tartu Ülikooli muuseum Toomemäel“on mõeldud nii sise- kui välisturistidele, kes soovivad saada ülevaadet Toomemäe loost.

Giidiraamatu formaadis teoses annab lühikese ülevaate Toomemäe värvikast ajaloost: Tartu kauneimas pargis on sajandite vältel paiknenud kunagine muinaslinnus, keskaegne linn, sõjaväelinnak ja ka ülikooli akadeemiline keskus. Lisaks Toomemäe kujunemisloole tutvustab raamat  ka hooneid, kus  Tartu Ülikooli muuseum paikneb - endist toomkirikut, vana anatoomikumi, tähetorni ja kunstimuuseumit ülikooli peahoones. Sellele lisaks on välja valitud 30 eset muuseumi kogudest, mis annavad pildi ülikooli muuseumi hinnalistest väärtustest. Rohkete illustratsioonidega raamatust saab lugeda nii kunagisest maailma moodsaimast teleskoobist, ülikooli valitsemise sümbolitest, teadustöös kasutatud uuenduslikest instrumentidest kui ka haruldastest kunstiteostest.

Raamatust leiab lisaks huvitavatele faktidele ka põnevaid legende, arvukalt pilte nii aastate tagant kui tänapäevast ning Toomemäe kaardid, mis võimaldavad lugejal leida teda huvitavad ajaloolised kihistused, hooned ja mälestusmärgid.

Raamatut saab endale soetada Tartu Ülikooli muuseumi poest toomkirikus, Tartu tähetornist, Tartu Ülikooli kunstimuuseumist ja Tartu turismiinfokeskusest.

Raamatu on välja andnud Tartu Ülikooli muuseum. Koostaja on Lea Leppik (Tartu Ülikooli muuseum), kujundaja  Maarja Roosi (Tartu Ülikooli multimeedia talitus). Eriline tänu AS-le A. Le Coq.