Varakamber

Varakamber

Ülikooli varakambris tutvustame alma mater’i aardeid, mis kõnelevad lugusid meie inimestest, õppetööst ja teadussaavutustest. Seekordse põhjaliku uuenduse järel on kesksel kohal Tartu Ülikooli valdkonnad ja siin tehtav teadus möödunud sajandite vältel.

Heida pilk varakambrile!

Näituseruum on jagatud viide ossa. Saali keskosa esemed kõnelevad ülikooli administratiivsest ajaloost. Siit leiate lugusid, mis on seotud ülikooli asutamise, seda juhtinud inimeste ning erinevate võimusümbolitega. Saali külgmised osad on jaotatud vastavalt Tartu Ülikooli akadeemilistele valdkondadele: humanitaarteaduste ja kunstide, sotsiaalteaduste, meditsiiniteaduste ning loodus- ja täppisteaduste valdkond. Saalist ei puudu aga ka ülikooli uusimad innovaatilised ideed ja leiutised.

Ülikooli varakambri elamuslik kujunduslahendus toob esile hinnalised või põneva looga esemed ning sobib ka õrnade ja delikaatsete materjalide näitamiseks. Põrand on kaetud ülikooli teadlaste tsitaatidega nendes keeltes, milles ülikoolis on läbi aegade õpitud.

KAOS Arhitektide ruumikujundus võitis 2013. aastal Eesti Kultuurkapital sisearhitektuuri aastapreemia.Näituse meeskond

Kuraatorid: Kaija-Liisa Koovit, Leili Kriis, Lea Leppik, Sirje Sisask, Kristiina Tiideberg, Tiina Vint

Projektijuhid: Karoliina Kalda, Mariann Raisma

Esemete installatsioon: Tanel Nõmmik, Maris Tuuling

Näituse meeskond: Jaanika Anderson, Anne Arus, Janet Laidla, Virge Lell, Jelizaveta Pratkunas, Paula Põder, Ingrid Sahk, Piret Tamm, Aile Tammiste

Keeletoimetaja: Anu Lepp

Tõlge inglise keelde: Juta Ristsoo

Tõlge ladina keelest: uuslatinist Kristi Viiding

Ekspositsiooni kujundus: KAOS Arhitektid OÜ

Graafiline disain: Tuumik Stuudio OÜ

Trükk: Salibar OÜ

Täname: Tartu Ülikooli raamatukogu, Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, Tõravere observatoorium, Võrumaa muuseum, Rahvusarhiiv, Tartu Ülikooli kunstimuuseum, Eesti Kirjandusmuuseum, Annely Allik, Jüri Allik, Riho Altnurme, Siim Angerpikk, Toomas Asser, Peeter Burk, Raul Eamets, Tõnu Esko, Eva Liina Asu Garcia, Madeleine Ida Harke, Kristina Hermann, Raivo Jaaniso, Alar Jänes, Karin Kogermann, Gea Kääpa, Margus Lember, Katrin Lendok, Pärtel Lippus, Enn Lust, Heidi-Ingrid Maaroos, Anton Malmi, Martin Malve, Marika Mikelsaar, Lili Milani, Mari Nelis, Gunnar Nurk, Oksana Palikova, Marili Palover, Riina Rammo, Imbi Rauk, Ülle Reier, Kertu Saar, Alar Suija, Pille Taba, Moonika Teemus, Maie Toomsalu, Andres Tvauri, Eva-Kaia Vabamäe, Laura Viidik, Taiga Film, Zbanski Kino