Püsinäitus "Minu elu ülikool" Morgensterni saalis

Milles seisneb ülikooli erilisus, ülikooli vaim?

On see õppejõudude elutarkus, värvikas tudengielu, juhtide otsused, paiga hing, ühika- ja erakaelu, eluülikool väljaspool akadeemilisi seinu, nukker üksindus ja lõppematu armastus, uued teadmised ja ootamatud avastused?

Kõik see kokku ja loomulikult palju enamgi. Meil igaühel on oma ülikooli lugu. Morgensterni saalis on kõigi Tartu Ülikoolis õppinud 180 000 tudengi lugu.

Aga mitte ainult. Universitas’e vaim mõjutab nii teaduselu kui ka meie argipäeva rohkem, kui me seda ehk tajume. Võib väita, et ilma ülikoolita ei oleks eestlasi ega Eesti riiki. Ei oleks ka sellist elu, nagu me seda täna teame ja homses ette kujutame.

Tartu Ülikooli ajaloo püsinäitus „Minu elu ülikool“ jutustab igavesest noorusest, otsingutest, valikutest ja murrangutest.

Näitus on avatud alates 29. novembrist 2019 ning valmis emakeelse ülikooli 100. aastapäeva puhul.

Foto Angelina Pjatkovskaja

Näituse kuraatorid on Mariann Raisma, Lea Leppik, Kristiina Tiideberg, Terje Lõbu, Janet Laidla, Ken Ird, Kaija-Liisa Koovit, Virge Lell, Karoliina Kalda, Paula Põder ja Külli Lupkin Tartu Ülikooli muuseumist. Näituse kujundas Mari Kurismaa ja graafilise lahenduse tegi Mari Kaljuste.

Saali renoveerimist ja näituse valmimist toetasid Tartu Ülikool, Kultuuriministeerium, Epp Tsirk-Jüriado Eesti Ameerika Fondi kaudu, Eesti Kultuurkapital, Tartu linn, Rootsi Suursaatkond, Moodne Valgustus ja Joonstuudio.

Foto Angelina Pjatkovskaja