Hullu Teadlase sünnipäevaprogammid

Pidu Hullu Teadlase katsetega!

Põnev otsimise, uurimise ja avastamise seiklus 7-12-aastastele teadushuvilistele. Valida saab kolme teemaprogrammi vahel.

Kõiki sünnipäevaprogramme on nüüd võimalik tellida ka muuseumist väljapoole – Hullu Teadlase assistent tuleb ja viib Teie valitud teemal läbi sünnipäevaprogrammi katseid ja tegevusi 1h mahus.

Inimkeha saladused

Uurime, millest koosneb inimese keha. Nuusutame erinevaid lõhnasid ja paneme oma tajud proovile. Saame teada, mida vajab inimene elus püsimiseks. Avastame, millised organid meie kehas on ja mida nad täpsemalt teevad. Uurime optilisi illusioone ning meisterdame paberist käe, mille sõrmi saab nööriga liigutada.

Katsete hullus!

Kas oled mõelnud, kuidas tekivad pilved? Millega saaks elevandi hambaid pesta? Kas on olemas päris võlukepp? Uurime, milliseid põnevaid aineid leidub meie ümber ning teeme kõige põnevamaid ja salajasemaid eksperimente, mis on Hull Teadlane oma raamatust välja on jätnud. Saame teada, kus ja kuidas igasugu kemikaale igapäevaelus kasutatakse ning mida nendega laboris tehakse. Lisaks valmistame ise ka mõnusa lima, mille iga laps saab endaga koju kaasa võtta.

UUS! Hull mull (võimalik tellida muuseumi suvehooajal, mis kestab 1.05-30.09)

Uurime, millest koosneb õhk meie ümber ning miks õhurõhk meid pannkoogiks ei litsu. Saame teada, kas kandilisi mulle saab ka puhuda ja miks mullid on üldjuhul ümmargused.

Meisterdame vinge mullitaja, millega teeme õues eriti suuri mulle ja mille iga sünnipäevaline saab endaga koju kaasa võtta!

UUS! Sünnipäevapidu keskaja vaimus

UUS! Rüütlid ja vaimud

Sünnipäevapeol ajaloolises toomkirikus ja selle varemete vahel uurime märke keskajast, avastame maja varjatud kohti ja lahendame saladusi. Võime kohtuda rüütlite ja teiste vaimudega ning kehastuda ise rüütliks, meisterdades endale rüütlimõõga!

Sünnipäeva korraldamise tingimused:

  • Sünnipäevapeod toimuvad eelneval kokkuleppel esmaspäevast pühapäevani kell 11.00–20.00 (kõige hilisema sünnipäeva algus kl 18.00).

  • Sünnipäevapeo kestus on 2 tundi.

  • Sünnipäevapeo tegevused viiakse läbi avaras ja õhurikkas muuseumi Valges saalis ja võimalusel osaliselt vabas õhus Toomemäel; peo käigus saavad lapsed koos assistendiga uudistada ringi ka muuseumi näitustel ja teistes ruumides.

  • Soovituslik osalejate arv on kuni 20 last või täiskasvanut.

  • Meisterdamine ning söömine-joomine toimub Valges saalis.

  • Toidud tuleb ise kaasa võtta või tellida eraldi toitlustus.

  • Elav tuli pole muuseumiruumides lubatud.

  • Laste riietus soovitatavalt mugav, palume kaasa võtta vahetusjalatsid.

  • Sünnipäevapeo aeg tuleks broneerida vähemalt 2 nädalat varem.

Sünnipäevapeo hind on 110 €, millele materjalikulu ei lisandu.Tellides sünnipäevaprogrammi kohta, mis asub väljaspool Tartut, lisandub hinnale sõidukulu 0,36 € kilomeetri kohta.

Telli sünnipäevapidu: hull.teadlane@ut.ee