Peredele

Külasta Tartu Ülikooli muuseumi kogu perega – avastamisrõõmu jätkub nii suurtele kui ka väikestele!

Avasta koos perega Hullu Teadlase kabinet – lõbus ja hariv keskkond, kus saab mängides, vaadates, katsudes, maitstes, nuusutades ja katsetades õppida tundma teadusmaailma! Igal laupäeval kell 11 toimuvad Hullu Teadlase kabinetis eksperimendihommikud ning suvel on seal eri vanuses lastele linnalaagrid. Hullu Teadlase kabinetis saab pidada ka sünnipäevi.Iga aasta 1. mail peab Hull Teadlane oma kabineti sünnipäeva ja tähistab seda suure perepäevaga. Lastele mõeldud meisterdamistoad ja muud vahvad tegevused on ka kõikide teiste suurürituste programmides – seega hoia ennast kindlasti kursis Tartu Ülikooli muuseumi ürituste kavaga!

Ülikooli ajaloost ja väärtustest rääkiva püsiekspositsiooni kõrval leiad palju interaktiivseid eksponaate aastanäituse saalist. Kõikidest saalidest leiad ka abivalmid tegevusjuhendajad, kes aitavad põnevaid asju lähemalt uurida.

Astu läbi Tartu Ülikooli muuseumi poest, kust saad endale või sõbrale kingiks osta raamatuid, suveniire ja mänge, mis sobivad igas vanuses huvilistele.

Muuseumi külastades kasuta kindlasti perepiletit! Talveperioodil maksab muuseumi perepilet 8 €, suveperioodil 10 €. Ühispilet, millega saab peale toomkirikus asuva muuseumi külastada veel Tartu Ülikooli kunstimuuseumi ja Tartu tähetorni, maksab aasta läbi peredele 16 €. Perepilet kehtib kuni kahele täiskasvanule lastega. Alla 8-aastastele lastele on muuseumikülastus tasuta.

Lastevankrid saab jätta muuseumi fuajeesse, kuid nendega võib liikuda ka ekspositsioonisaalides. Lastevankrite ja -kärudega ei pääse toomkiriku tornidesse ega sealsetele vaateplatvormidele.

Tutvu peredele suunatud üritustega Tartu tähetornis ning Tartu Ülikooli kunstimuuseumis.