Hullu Teadlase kabinet

Saa teadusega sõbraks!

Hullu Teadlase kabinet on teemaruum, mis kutsub nii lapsi kui ka täiskasvanuid avastama ja saama sõbraks teaduse ning teadlasetööga. Fantaasiarikas ja põnevate mehaaniliste interaktiivsete „mänguasjadega“ ruum on koduks ning tööpaigaks Hullule Teadlasele, keda innustavad pidevalt tuhanded uued ideed ja küsimused ning kes ennastunustavalt püüab neile vastuseid leida.

Hull Teadlane on küll ise sagedasti kodust ära, kas uurimisreisidel või kolleegidega nõu pidamas, kuid külalised on tema juures alati teretulnud.

Hullu Teadlase kabinetis leiab põnevat ja harivat tegevust alati. Käed saab külge panna mitmele Hullu Teadlase ehitatud ainulaadsele seadmele – näiteks igiliikurile ja automatale. Kellel palju jõudu, võib talisid vinnata; kellel veidi vähem, võib panna liikuma kuulid surmasõlme rajal.

Hullu Teadlase kabinetis võib ka lihtsalt patjadel lesida ning vaadelda laest alla rippuvaid pannoosid, mis jutustavad ilma vingerpussidest ja mehaanika algtõdedest. Võib ka hoopis uurida laemaalingut, mis viib meid lennunduse ajalukku ja õpetab tundma taevas tüürivaid pilvi. Seda, miks ja kuidas me seda kõike üldse näeme, saab teada kapist, mille Hull Teadlane on kinnitanud oma ruumi seinale.

Peale selle on Hullu Teadlase toas palju igasuguseid mänge, mida võib julgesti võtta ja proovida. 

Hullu Teadlase kabinetti tasub tulla kogu perega, sest siin möödunud tunnike on kvaliteetaeg kõigi jaoks. Kabinetis korraldatakse ka haridusprogramme ning ruum on suurepärane koht laste sünnipäevade pidamiseks.