Toompood

Külasta mitmekülgse tootevalikuga Toompoodi!

Muuseumipoest leiad Toomemäe lugu, Tartu Ülikooli ajalugu ja tänapäeva ning teadussaavutusi tutvustavaid raamatuid, suveniire, ehteid ja palju muud.

Toompoe mitmekülgses valikus leidub nii mitmeid muuseumi arendatud tooted nagu hariv kaardimäng "Tähtede sõda" kui trükiseid nagu "Muusade mägi" ja "Tartu toomkirik. Katedraal. Raamatukogu.Muuseum".

Valikus on nii raamatuid kui ka filme Tartu Ülikooli ajaloost ning tootesarju kuulsate professorite tegudest. Soeta endale vahva tikutoos, mida kaunistavad Laspeyres, Pirogov, Struwe ja Lotman, või maiusta Krause krõpsude ja Morgensterni maiustega. Müügil on ka Tartu Ülikooli Kirjastuse kogu olemasolev trükiste valik, erialaseltside väljaannetest ilukirjanduseni.

Ülikooli muuseumi laste- ja õpilasprogrammide peategelane Hull Teadlane on ka üheks muuseumi meenete peategelaseks. Hullu Teadlase meened kutsuvad kodus katsetama ning sobivad ka kingitusteks – valik ulatub praktilistest arvuti viltümbristest suuremõõtmeliste mullitajateni.

Meeneid on igas hinnaklassis ning need on mõeldud nii kohalikele kinkimiseks kui ka välismaale Tartu meenutuseks kaasa viimiseks. Suur osa kaubavalikust on eestimaine.

Muuseumipood on avatud muuseumi lahtiolekuaegadel ning ostude eest saab tasuda nii sularahas kui ka pangakaadiga.

Väiksemad meenete valikud on väljas Tartu Ülikooli kunstimuuseumis ja Tartu tähetornis ning muuseumi meenete väike valik on saadaval ülikooli meenete veebipoes shop.ut.ee.

Uudista lähemalt ka toodete galeriid!