UUS! Tartu Ülikooli muuseumi ja ERMi ühine programm "Raha ja rada"

Tartu Ülikooli muuseumi ja Eesti Rahva Muuseumi Kroonituuri programm "Raha ja rajad"

Kroonituur kutsub õpilasi Tartu toredatesse muuseumidesse! Eesti Rahva Muuseum ning Tartu Ülikooli muuseum tutvustavad raha, maksevahendeid ning rahaga seotud persoone läbi mängude ja lugude.

Haridusprogrammides osalenud klassid saavad osaleda Kroonituuri pildijagamismängus, kus igal kuul loositakse välja auhindu!

Eesti muuseumide ühismäng Kroonituur kestab 20. novembrini 2017.

Orienteerumismäng „Baeri radadel Toomemäel“

Koht: Tartu Ülikooli muuseum ja Toomemägi

Sihtgrupp: 1.-9. klass

Kestus: 1 tund

Hind: 3 eurot/õpilane

Tellimine: muuseum@ut.ee või tel. 737 5674

Orienteerumismängus saavad õpilased aimu, milline nägi välja Tartu Ülikooli raamatukogu 19. sajandil, kuhu ka Karl Ernst von Baer TÜ arstiteaduskonna tudengina tihti sattus. Lisaks on Toomemäel mitmeid kohti, mis on seotud Eesti 2-kroonise näo ja kuulsa looteuurijaga. Nende kohtade ja teiste Toomemäe asukatega saavad õpilased tuttavaks põneva orienteerumismängu käigus.

Tartu Ülikooli muuseumis kohtute Kroonituuri ajal Karl Ernst von Baeriga.

 

Ekskursioon „Raharada“

Koht: Eesti Rahva Muuseum

Sihtgrupp: 5.-12. klass

Kestus: 1 tund

Hind: 5 eurot/õpilane

Tellimine: hariduskeskus@erm.ee või tel. 736 3085

Eesti püsinäitusel „Kohtumised“ räägime rahast ning maksevahenditest kiviajast tänapäevani. Saame teada, kui palju hõbedat läks muinasajal vaja lamba ostmiseks või mitu killingit maksis keskajal tünn liha. Räägime 19. sajandi vabrikutöölise palgast, nõukogude aja äraelamisviisidest ning oma, Eesti krooni tulekust. Lisaks näeme raha kaunimat poolt – meie näitusel on väljas iidsed ehted, ripatsmündid, kodarrahad ning aumärgid.

Eesti Rahva Muuseumis kohtute Kroonituuri ajal Jakob Hurdaga.