Toomkiriku valguslahenduse ideekonkurss

Tartu Ülikooli muuseum ootab valgusdisainereid ja -kunstnikke osalema Tartu Toomkiriku valgustuslahenduse ideekonkursil.

Ideekonkursi eesmärk on leida parim lahendus Tartu toomkiriku valgustamiseks.

Tartu toomkiriku valguslahendus peab sisaldama järgmisi valgusrežiime:

  1. igaõhtune valguslahendus, mis valgustab välja toomkiriku tänase kuju ja arhitektuuri,

  2. kunstiliselt kõrgekvaliteetne valguslahendus, mis võimaldab erilistel puhkudel (nt valgustuslahenduse avamisüritus, Tartu Ülikooli ja Eesti Vabariigi tähtpäevad) toomkirikut eriliselt esile tõsta.

Ideekonkurss on kahe-etapiline. Esimeses etapis esitatakse portfooliod ja žürii valib konkursil osalejate varasemalt teostatud tööde referentside põhjal välja 3 (kolm) osavõtjat, kellele tehakse ettepanek esitada võistlustöö.

Osavõtjate meeskonnas peab olema valgustusdisainer või -kunstnik, kellel on vastavat haridust tõendav dokument või kes on Eesti Valgustusdisainerite Assotsiatsiooni liige või muu professionaalsust tõendava rahvusvahelise liidu liige (näiteks IALD).

Ülejäänud meeskonnaliikmed võivad olla arhitektid, disainerid, elektriinsenerid, valgustite tootjad või nende esindajad. Osalemissoovi ja selleks vajalike dokumentide esitamise tähtaeg on 27.05.2022.

Teises etapis osalevad kolm valitud meeskonda. Hinnatakse esitatud võistlustöid ja valitakse välja ideekonkursi võitja. Võistlustööde esitamise tähtaeg on 31.10.2022.

Kõigile kvalifitseerunud ja võistlustingimustele vastava võistlustöö esitanud osalejatele makstakse välja preemiad:

  • I koht 8 000€

  • II ja III koht 6 000€

Auhinnarahad sisaldavad kõiki makse. Ideekonkursi võitjaga sõlmitakse pärast konkursi lõppu leping valgustusprojekti koostamiseks summas 25 000€.

Toomkiriku valgustuslahenduse planeeritud valmimisaeg on 2024. aasta I kvartal. Loe täpsemaid tingimusi ideekonkursi lähteülesandest.

Küsitud küsimusi ja vastuseid neile saad lugeda siit. 

Toomkiriku valgustuslahendus on osana projektist “Toomemäe taasavamine” osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmist. Rohkem infot projekti kohta võib leida siit.