Tartu Ülikooli muuseum pakub kaugõppe ajal tasuta veebitunde

Tartu Ülikooli muuseum, tähetorn ja kunstimuuseum pakuvad kuni 11. aprillini tasuta veebitunde kõikidele kooliastmetele. Tunnid haakuvad õppekavaga ajaloo, kirjanduse, loodusõpetuse, keemia ja füüsika valdkonnas.

„Õppisime eelmise aasta kevadest ja sellest õppeaastast, et kaootilistes oludes jäävad kavandatud õppekäigud ära seda kergemini, mida kaugemalt plaanitakse Tartusse muuseumisse sõita. Loodame väga, et veebitunnid pakuvad tuge nii õpetajatele kui ka õpilastele ning mitmekesistavad praegust koduõpet ja tulevikus ka tavaõpet,“ ütles Tartu Ülikooli muuseumi direktori kohusetäitja Jaanika Anderson.

Tunni aja saab õpetaja ise valida, broneerimiseks tuleb ühendust võtta muuseumi haridusosakonna juhataja Tiiu Kreegipuuga. Tunde viivad läbi hariduskuraatorid Zoomi veebiplatvormil.

„Meie reaalajas toimuvates veebitundides saavad õpilased aktiivselt osaleda – sõltuvalt teemast ja muuseumi hariduskuraatori valikust kas arutleda, lahendada mängulisi ülesandeid või hoopis ise käepärastest vahenditest midagi kaasa meisterdada,“ ütles Tiiu Kreegipuu.

Tähetorni tundides käsitletakse astronoomiaga seotud teemasid. Uuritakse, kuidas koduste vahenditega tähti vaadata, mil viisil inimene kosmoses hakkama saab ja milline on Päikesesüsteem.

Kunstimuuseumi tunnid keskenduvad Vana-Kreeka kultuurile ja mütoloogiale, aga uuritakse ka muumiakambrit ja Vana-Egiptuse matusekultuuri.

Ülikooli muuseumis avastavad lapsed keskaegse toomkiriku lugu, Hull Teadlane näitab ainete põnevaid omadusi ja kriminalistikatunnis õpetatakse, kuidas mõelda nagu detektiiv.

Tundide kirjeldused on aadressil muuseum.ut.ee/haridusprogrammid-veebis, tahetorn.ut.ee/haridusprogrammid-veebis ja kunstimuuseum.ut.ee/haridusprogrammid-veebis.

Lisateave:

Jaanika Anderson, direktori kohusetäitja, 5344 7404, jaanika.anderson@ut.ee

Tiiu Kreegipuu, haridusosakonna juhataja, 737 5672, tiiu.kreegipuu@ut.ee