Ringkäik vilistlase Kristiina Ehiniga näitusel „Minu elu ülikool“

Kutsume teid ringkäigule ülikooli ajaloo uuel püsinäitusel “Minu elu ülikool”, mis kajastab ülikooli lugu läbi nelja sajandi ja otsib vastust küsimusele, kuidas on Tartu Ülikool mõjutanud meist igaühe elu.

Sel korral toimub luule- ja ajalooringkäik, mille viib läbi Tartu Ülikooli vilistlane, luuletaja Kristiina Ehin.Foto: Mariann Raisma

Kristiina Ehin õppis Tartu Ülikoolis eesti filoloogiat, omandades magistrikraadi rahvaluule erialal.

Kristiina Ehin on noorema generatsiooni edukamaid ja populaarsemaid luuletajaid. Ta alustas luuletuste avaldamisega juba tudengipõlves, kuuludes kirjanduslikku gruppi Erakkond. Oma neljanda luuleraamatu „Kaitseala“ (2005) eest pälvis ta Eesti Kultuurkapitali luulepreemia. Viimane luulekogu “Aga armastusel on metsalinnu süda” oli raamatukettide andmetel aasta kõige enimmüüdud luulraamat. Kohe on ilmumas tema uus ajalooaineline luulekogu “Janu on kõikidel üks“, millest Ehin loeb katkendeid ka muuseumis. Kristiina esineb sageli kirjandusfestivalidel nii Eestis kui välismaal. Tema loomingut on tõlgitud paljudesse keeltesse. Kristiina Ehin kandis 2017. aastal esimesena Tartu linnakirjaniku tiitlit. Käesoleval ajal astub ta lavadele ka ansambli „Naised köögis“ koosseisus.

Osalemine muuseumipiletiga (6/5 €), Tartu Ülikooli töötajatele ja üliõpilastele on sissepääs tasuta.

Palume eriekskursioonile registreeruda SIIN. Vaid registreerumine tagab kohe erituuril.

Olete oodatud! 

Laupäev, 31. Oktoober 2020 - 13:00 kuni 14:00