Registreeru "Toome müksu" ajaloolase Jaak Juske ja ornitoloog Marko Mägi ekskursioonidele

Päevasel festivalil "Toome müks" toimuvad kaks ekskursiooni, mida juhivad armastatud linnatuuride korraldaja ajaloolane Jaak Juske ja Tartu Ülikooli ornitoloog Marko Mägi. Ekskursioonidel osalemiseks palume ette registreeruda.

Ekskursioonide piletid hinnaga 10/8 eurot on müügil ekskursioonide alguspunktides. Soodushind kehtib alla 14-aastastele (k.a), kuni 8-aastased lapsed saavad tasuta.

Kell 16.15 algusega Tartu tähetorni eest toimub Toomemäel ajaloolase Jaak Juske juhtimisel ekskursioon "Ajarännak Toomemäel".

Räägime Toomemäe muutumistest ajas. Kujutame ette toomkirikut tema hiilgeajal ning otsime üles kadunud linnamüüri ja piiskopilossi. Ajarännakuga jõuame lõpuks välja muinasaega.

Registreeru siin!

Kell 18.15 algusega Tartu toomkiriku eest toimub Tartu Ülikooli ornitoloogi Marko Mägi juhtimisel jalutuskäik Toome suliste, karvaste ja teiste elusolendite radadel.

Iga linnapark on eriline, kuid keset Tartut asuv Toomemägi on aga teistest parkidest mõnevõrra erilisem, sest on kaitse all. Põgusal jalutuskäigul saad kuulda keda või mida Toomel kaitstakse, keda lisaks inimestele siin kohata võib ja millele võiks tähelepanu pöörata. Kus elavad oravad? Millistel puudel pesitsevad linnud? Miks on üldse parke linna vaja? Kõike seda saab põgusal jalutuskäigul Toomel kuulda.

Registreeru siin!

Lisateave: Külli Lupkin, kulli.lupkin@ut.ee