Muuseumihariduse infopäev 2021

Tartu Ülikooli muuseum kutsub õpetajaid muuseumihariduse infopäevale!

27. augustil kell 11-15 toimub Tartu Ülikooli muuseumis ja tähetornis muuseumihariduse mess õpetajatele, kus osaleb 24 mäluasutust üle Eesti.

Päev algab arengupsühholoog Pirko Tõugu loenguga, selle järel tutvustavad muuseumid ja teised  mäluasutused, mida põnevat on neil saabuval õppeaastal koolidele ja õetajatele pakkuda. Messiala asub Tartu toomkiriku valges saalis. Töötoad toimuvad toomkirikus ja lühikese jalutuskäigu kaugusel Toomemäel Tartu tähetornis.

Tutvu ürituse päevakava ja töötubade kirjeldusetega

Infopäeval osalemine on õpetajatele tasuta, osalejate vahel loositakse välja auhindu!

Tagamaks turvalist messi külastamist ning lähtudes Vabariigi Valitsuse korraldusest, palume kõigil messi osalejatel ja külastajatel ette näidata tõend, mis kinnitab Covid-19 vastu vaktsineerimist, selle haiguse läbipõdemist või negatiivset testitulemust (vt lähemalt siit).

 Registreeru üritusele siin ja töötubadesse siin

Infopäeval osalevad Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Kunstimuuseum, Eesti Maaelumuuseumid, Eesti Maanteemuuseum, Eesti Meremuuseum, Eesti Rahva Muuseum, Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum, Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Eesti Tervisemuuseum, Jääaja Keskus, Kalevipoja Muuseum, Nukuteatrimuuseum, Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu, Rahvusarhiiv, Saaremaa Muuseum, Sibulatee muuseumid, Tallinna Kunstihoone, Tallinna Linnamuuseum, Tartu Linnaajaloo Muuseumid, Tartu mänguasjamuuseum, Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, Tartu Ülikooli muuseum, TYPA trüki ja paberikunstikeskus ning Vana-Võromaa muuseumid.

26. augustil toimub ka Eesti Kunstimuuseumi virtuaalne infopäev "Õppekäik? Muuseumisse!". Õpetajatel on võimalus osaleda virtuaalsetes töötubades ja koolitustel ning kuulata loenguid. Rohkem infot siit.

Lisainfo: Tiiu Kreegipuu, Tartu Ülikooli muuseumi haridusosakonna juhataja, 737 5672, tiiu.kreegipuu@ut.ee

Tartu Ülikooli muuseumil on õigus vastavalt vabariigi valitsuse korraldustele ürituste läbiviimise tingimuste osas infopäevade programmi ja tingimusi muuta.