Muuseumiöö "Öös on aega"

Muuseumiööl toimuvad muuseumis eelregistreerimisega tasuta ekskursioonid ja Teaduslinna läbijatele on muuseum sel õhtul välja pannud kingituse.

18.00-19.00 ja 20.30-21.30 muuseumi direktori Mariann Raisma ekskursioon "Toomkiriku salapaigad"

Saab tutvuda nurgataguste ja salapaikadega, kuhu külastaja muidu ei satu ja mille kohta on teada põnevaid lugusid. Ekskursioon algab muuseumi eest. Osalemiseks tuleb eelnevalt registreeruda, gruppi mahub kuni 20 inimest. Osalemine tasuta.

Ekskursioonile algusega kell 18.00 kui ka kell 20.30 on registreerumine lõppenud, sest grupid on täitunud. Täname huvi eest!

19.00-20.00 kunstiajaloolase Kristiina Tiidebergi ekskursioon “Nähtav ja nähtamatu ülikooli jälg Toomememäel”. Ekskursioon räägib ülikooli jäljetult kadunud või tänaseks oma funktsiooni muutnud hoonetest Toomemäel.

Osalemiseks tuleb registreeruda, gruppi mahub kuni 20 inimest grupis.

Ekskursioon leiab aset Toomemäel. Osalemine tasuta. Ekskursiooni alguseks kogunetakse muuseumi ees.

Ekskursioonile registreerumine on lõppenud, sest grupp on täitunud. Täname huvi eest!

Teaduslinn - teadusteemaline seikluslik rada Toomemäel!

Teaduslinnas on kaheksa erineva teemaga nagu arheoloogia, meditsiin, majandus, muusikateadus, infotehnoloogia ja astronoomia punkti. Iga linna hoone juures on raja läbijal võimalik lahendada ka mänguline ülesanne. Mängu algus on ülikooli muuseumi peasissekäigu kõrval.

Muuseumiööl raja läbijatele, kes näitavad ette täidetud mängulehe, on muuseum välja pannud kingituse. Nii mängulehe kui ka kingituse saab Tartu Ülikooli muuseumi meenepoest ajaloolises toomkirikus.

Olete oodatud ekskursioonile ja Teaduslinna seiklema!

Muuseumiööl on Tartu Ülikooli muuseumi näitused külastamiseks suletud. Muuseumiööl pakume vaid võimalust osaleda eelregistreerumisega ekskursioonidel.

Lisaks soovitame tutvuda Tartu tähetorni ja Tartu Ülikooli kunstimuuseumi programmiga muuseumiööl.

Laupäev, 29. August 2020 - 18:00 kuni 22:00