Kontsert-meenutusõhtu "Ükskord ammu Tartus ...": Mait Trink

Mait lõpetas Tartu V Keskkooli 1989 aastal ja astus samal suvel sisse Tartu Ülikooli (tollal Tartu Riiklik Ülikool) bioloogia-geograafia teaduskonda bioloogiat õppima. Paar aastat edutuid katseid murda läbi erinevatest keemiaainetest (bioloogiaga polnud ju probleemi...) andsid Maidule teadmise, et laulmine meeldib talle tunduvalt rohkem kui preparaatide valmistamine ja laboris istumine. 1991. aastal sai Maidust Tartu H. Elleri nimelise Muusikakooli klassikalise laulu eriala õpilane. „Eks sai ju elu seikluslikumad ja lõbusaimad aastad veedetud just Narva mnt 27 ühiselamus, kus värvikate ühikaelanike pannood raamisid koridoridiskod ja tunde kestvad laulumaratonid...,“ räägib Mait.

Mait Trink muusikuna on tuntud eelkõige kui iiri, šoti ja inglise tantsumuusikat viljeleva ansambli Folk Highlights Orchestra solist. Kontserdiks ülikooli muuseumis kraamib Mait kapinurgast välja selle bändi parimad palad. Samuti ka parimad palad oma tudengielust aastatel 1989-1991.

Kooslaulmised ühikas, Tudengibänd, EÜE, Gaudeamus, korpide lauluõhtud … . Tundub uskumatu, kui keegi väidab, et jäi ülikooli ajal muusikast puudutamata. Tegelikult, mõnede elukunstnike kohtumine muusadega määras nende saatuse. Meenutused värvikast tudengielust ja hea muusika – see on kontserdisari "Ükskord ammu Tartus...".

Sooduspilet (tudeng, pensionär, laps alates 5. eluaastast) 10€ ja täispilet 12€. Piletid müügil www.ticketer.ee  Saadavuse korral on pileteid võimalik osta muuseumis ka kohapeal tund enne kontserdi algust.

Kontserdipiletiga saab samal päeval enne sündmust külastada ülikooli muuseumi näitusi. 

Neljapäev, 1. Oktoober 2020 - 19:00 kuni 20:00