Hullu Teadlase V teaduskonverents „Mine metsa!“

Ka 2018/2019 õppeaastal ootas Hull Teadlane kõigi Eesti koolide 1.-3. klassi õpilasi osalema teaduskonverentsi projektis.

Projekti käigus uurisid õpilased nende kodukoha metsas kasvavaid puid ja õhu kvaliteeti metsapuudel kasvavate samblike põhjal, valmistasid esemeid taaskasutades kaua lagunevaid materjale või puule alternatiivseid materjale, mõõtsid igapäevast paberi tarbimise hulka kodus ja koolis ning analüüsisid tulemusi ja pakkusid välja lahendusi, kuidas populariseerida metsa säästmist Eesti elanike seas.

Projekti tegevusi ja vaatlusi viisid õpilased läbi 4-6 liikmelistes rühmades ning vormistasid tulemused uurimistööna.

10. mail 2019 toimus Tartu Ülikooli muuseumis Hullu Teadlase V teaduskonverents "Mine metsa!", kus esitleti iga vanuserühmas 5 parimat ehk ühtekokku 15 tööd ning selgitati välja iga vanuserühma esikolmik.

Uurimistööde konkursi tulemused:

I klasside arvestuses olid parimad:

1.Tartu Veeriku Kool, 1. klassi õpilased. Juhendaja õp Ülle Kepler.

2.Hagudi Põhikool, 1. klassi õpilased. Juhendaja õp Elin Kiin.

3.Valga Põhikool, 1. klassi õpilased. Juhendaja õp Kairi Voode.

ERIPREEMIA Kohtla-Järve Gümnaasium, 1. klassi õpilased. Juhendaja õp Koidu Raidma.

ERIPREEMIA Tartu Loodusmaja, 1. klassi õpilased. Juhendaja õp Mai-Liis Vähi.

II klasside arvestuses olid parimad:

1.Audru Kool, 2. klassi õpilased, I rühm. Juhendaja õp Kaire Leetsar.

2.Rakvere Gümnaasium, 2. klassi õpilased, I grupp. Juhendajad õp Jana Sillajõe ja õp Elerin Raid.

3.Rakvere Gümnaasium, 2. klassi õpilased, II grupp. Juhendaja õp Jana Sillajõe ja õp Pille Mänd.

ERIPREEMIA Parksepa Keskkool, 2. klassi õpilased, I grupp. Juhendaja õp Ene Kärg.

ERIPREEMIA Audru Kool, 2. klassi õpilased, III rühm. Juhendaja õp Kaire Leetsar.

III klasside arvestuses olid parimad:

1.Järveküla Kool, 3. klassi õpilased, I rühm. Juhendaja õp Merike Sepp.

2.Nurme Kool, 3. klassi õpilased. Juhendaja õp Marge Meister.

3.F. von Wrangelli nim Roela Lasteaed-Põhikool, 3. klassi õpilased. Juhendaja õp Hille Supper.

ERIPREEMIA Järveküla Kool, 3. klassi õpilased, II rühm. Juhendaja õp Merike Sepp.

ERIPREEMIA Metsküla Algkool, 3. klassi õpilased. Juhendaja õp Astrid Nikkel ja õp Piret Vester.

Hullu Teadlase teadiskonverentsi projekti žüriissesse kuulusid Tartu Ülikooli teaduskooli direktor Riin Tamm, Tartu Ülikooli keskkonnatehnoloog Kuno Kasak, Luua Metsanduskooli metsandusõppeüksuse juht Erle Tüür, Haldor Topsøe A/S juhtiv arendusinsener Rainer Küngas ning Keemilise ja bioloogilise füüsika instituudi teadusdirektor Mario Kadastik.

Fotosid konverentsipäevast on võimalik uudistada siin

Selleks korraks on Hullu Teadlase teaduskonverentsi projekt läbi. Täname kõiki osalejaid!

Lisainfo: hull.teadlane@ut.ee, tel 737 5674