Hullu Teadlase teaduskonverentsil on esimest korda võimalik osaleda veebis

Foto Uku Peterson

Kolmapäeval, 3. juunil kell 11 toimub Hullu Teadlase Youtube’i kanalis teaduskonverents, millega pannakse pidulikult punkt Tartu Ülikooli muuseumi korraldatavale 1.–3. klasside uurimistööde konkursile „Ole terve!“.

Hullu Teadlase konverentsi põhiosa moodustavad konkursi iga vanuserühma viie parima uurimistöö esitlused. Tartu Ülikooli nimel tervitab lapsi arendusprorektor Erik Puura ja temaatiliste katsetega astub üles ka Hull Teadlane ise. Konverents kestab umbes poolteist tundi ja vahepeal tehakse ka kaks seljasirutuspausi.

„Eritingimustes tegutsemise tõttu otsustasime uurimistööde konkursi lõpuürituse – konverentsi – korraldada veebis. Esialgu oli meil kahju, et tänavu ei saa lapsi selleks puhuks muuseumisse kutsuda, aga siis mõistsime, et veebikonverents on meie jaoks hea võimalus. See aitab jõuda veel suurema hulga huvilisteni nii aktuaalse sõnumiga nagu see, mida kannab uurimistööde konkurss – et teadus ja teadlased on olulised,“ sõnas Tartu Ülikooli muuseumi direktor Mariann Raisma.

Hullu Teadlase uurimistööde konkurss käib õppeaastaga sama sammu: algab septembris konkursi väljakuulutamisega ja lõpeb kevadise konverentsiga. Kooliaasta jooksul teevad väikesed teadushuvilised uurimistööd. Muuseum toetab neid näpunäidete ja juhistega ning Hull Teadlane hoiab uurimisindu üleval nii videokohtumiste kaudu kui ka konkursil osalevates koolides lapsi külastades.

Uurimistööde teema valib muuseum. See toetab üldhariduskoolide õppekava ja põhineb ühiskondlikel päevateemadel. Sel õppeaastal oli uurimisvaldkonnaks tervis.

Tänavusele, juba kuuendale võistlusele registreerus rekordarv osalejaid: 955 algklassiõpilast paljudest Eesti koolidest.

Muuseum on tänulik koostööpartneritele, kes toetasid konkursi korraldamist ning osalesid konkursitööde hindamisel. Sel aastal kuulusid žürii koosseisu Tartu Ülikooli teaduskooli direktor Riin Tamm, Tartu Ülikooli liikumislabori spetsialist Reelika Kiivit ja Luua Metsanduskooli metsandusõppeüksuse juht Erle Tüür.

Lisateave: Tiiu Kreegipuu, Tartu Ülikooli muuseumi haridusvaldkonna koordinaator, 737 5672, tiiu.kreegipuu@ut.ee