Hullu Teadlase teaduskonverentsi võitjad selgusid sadade silmade all

12.mail toimus Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis Hullu Teadlase teaduskonverents „Olen tragi, sordin prügi!“ ja sadade põnevil teadussõprade silme all selgusid ka võitjad.

Kokku laekus sel aastal Hullule Teadlasele 41 uurimistööd, millest žürii valis välja iga vanuseastme 5 parimat tööd. Žürii hindas nii tööde sisu, vormistust, kui ka huvitavaid ja nutikaid lahendusi ning loovtöö teostamist. Žüriisse kuulusid: Hull Teadlane (Tartu Ülikooli muuseum), Aigi Kikkas, Marianne Olbrei, Merle Taimalu, Mario Mäeots (kõik Tartu Ülikooli haridusteaduste instituut) ja Mait Kriipsalu (Eesti Maaülikool, jäätmekäitlus.)

Esimeste klasside arvestuses tuli esikohale Audru kooli 1.a klass, kelle kannul saavutas teise koha Põltsamaa Ühisgümnaasiumi 1.b klass ning uhke kolmanda koha omanikuks sai Metsküla algkooli 1.klass. Selles vanusegrupis pälvisid eriauhinna nutikate lootööde ja veebiraamatu eest Rakvere Gümnaasiumi 1.a klassi tublid poisid ja tüdrukud ning orgaanilise väetise loomise eest Krootuse Põhikooli 1.klassi lapsed.

Teiste klasside kategoorias võidutses Põltsamaa Ühisgümnaasiumi 2.a klass. Teise koha sai Palupera põhikooli 2. klass ning kolmandale kohale tulid Audru Kooli 2.b klassi tublid õpilased. Lisaks esikolmikule särasid selles vanusegrupis veel suurepäraste video- ja loovtöödega eriauhinna pälvinud Vändra Gümnaasiumi 2.a klassi teadushuvilised ning asjalike uurimisküsimuste ja huvitavate rühmanimedega paelunud Põltsamaa Ühisgümnaasiumi 2.b klassi õpilased.

Kolmandate klasside seas võitis Metsküla algkooli 2.-3. klassi õpilaste töögrupp, teise koha saavutasid Valga Põhikooli 3.d klassi väikesed teadlased ning kolmanda koha Valga Põhikooli 3.d klassi sorteerijad. Asjalike järelduste ja kokkuvõtte eest pälvis eriauhinna Valga Põhikooli 3.b klass ning veebiraamatu eest Rakvere Gümnaasiumi 3.a klass.

Hull Teadlane tänab projektis osalenud koole ja õpilasi ning ootab kõiki taas osalema järgmisel õppeaastal, mil leiab aset Hullu Teadlase IV teaduskonverentsi projekt.