Hullu Teadlase suvised linnalaagrid

Küll on vahva! Ka sel aastal on 7–10-aastased teadushuvilised oodatud põnevasse Hullu Teadlase linnalaagrisse, kus jagub uurimist ja avastamist uskumatult paljudest valdkondadest.

Neli päeva kestvas laagris teeme tutvust meteoorkehade, asteroidide ja komeetidega ning uurime planetaariumis tähti. Räägime, millistest värvidest koosneb valgus ja miks suudab inimese silm selles toone eristada. Selgitame välja, kuidas saada astronaudiks, mida peaks Marsile lennates kaasa võtma ja kuidas seal elu välja näeb. Teeme kunstimuuseumi uuel näitusel „Kivilõikekunsti lummuses“ tutvust vana kivilõikekunstiga ja valame ise kipspildikese. Jutustame lugusid suurtest kipskujudest ja kuulame kummituslugusid. Kehastume kunstnikeks ja joonistame söega toomkiriku jaoks tondi. Õpime tundma pandeemiatekitajaid ning kaitsma enda ja lähedaste tervist. Kehastume arheoloogideks ja kaevame liivast välja aardeid! Saame tuttavaks Tartu toomkiriku alla maetud luukerega. Otsime salapärast imettegevat raamatut, mis on legendide järgi peidus kusagil toomkirikus, ja võtame sealjuures peale rahvatarkuse abiks ka robotid. Otse loomulikult teeb Hull Teadlane ka põnevaid teaduskatseid ja aega jääb sellekski, et Toomemäel lihtsalt mängida.

Oleme laagri ajal võimalikult palju õues ja järgime 2+2-reeglit. Et me üksteisele liiga lähedale ei tükiks, meisterdame meetripikkuste tiivikutega propeller-seljakoti, millega vajaduse korral eemale „lennata“.

Laagrid toimuvad suvekuudel viiel nädalal: 15.–18. juunini, 29. juunist2. juulini, 6.–9. juulini, 4.–7. augustini ja 11.–14. augustini. Laagripäevad algavad kell 10 ja lõpevad kell 15. Ühte rühma mahub kümme last ja igal laagrinädalal koguneb kolm rühma.

Laagri osalustasu on 80 € (selle sees on ka soe lõunasöök).

Registreerimine lõpeb viis päeva enne laagri algust või siis, kui kohad on täis.

Registreerimiseks klõpsa sobival laagrinädalal:

4.–7. august

11.–14. august

Lisateave: hull.teadlane@ut.ee või tel 737 5674