Hullu Teadlase linnalaagrid

Інформація та реєстрація українською мовою для українських біженців. / Information and registration in Ukrainian for Ukrainian refugees. / Ukrainakeelne informatsioon ja registreerumine Ukraina sõjapõgenikele.

Mis? Hullu Teadlase linnalaagrid

Kus? TÜ muuseumis, TÜ kunstimuuseumis, TÜ tähetornis, TÜ loodusmuuseumis, Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis, Lõuna-Eesti kaunid paigad

Millal?

13. - 17. juunil 2022

27. juunil - 1. juulil 2022

8. - 12. augustil 2022

15. - 19. augustil 2022

Kellele? 7–10-aastastele teadushuvilistele

5-päevases avastamist täis linnalaagris uurime, millistest luudest koosneb inimese skelett. Otsime üles kõik toomkirikus olevad luukered. Saame teada, kes on pühak ja räägime sümbolite „võlujõust“.

Tutvume laste eluoluga iidses Kreekas ja meisterdame nukule kreekaliku rõiva. Värvime kipsist loomakesi ja valame ka ise kipsist pisikese pildikese – gemmi.

Avastame Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi interaktiivseid atraktsioone, kus saab kihutada virtuaalsetel WRC radadel otse Tartu südalinnas ning ronida ronimisseinal.

Tutvume TÜ loodusmuuseumis elavate loomadega: kuningpüütoni, saare-roninastiku, gekode, maismaa- ja veekilpkonnade, leeguani, ahhaattigude ja teistega.

Uurime lähemalt tähetornis olevaid lääts- ja peegelteleskoope. Uurime päikesesüsteemi mudelit, loendame meteoore ja katsume jõudu meteoriiditükkidega.

Ühel laagripäeval sõidame rongiga linnast välja avastama Lõuna-Eesti kauneid paiku, matkama, mängima ja piknikku pidama. Otseloomulikult teeb Hull Teadlane põnevaid teaduskatseid. Aega jääb ka Toomemäel mängimiseks.

Sel aastal on laagrisse oodatud ka lapsed Ukrainast, kellele pakume eestikeelsetes tegevustes osalemiseks emakeelset tuge.

Laagripäevad algavad kell 10.00 ja lõpevad kell 15.00 (va matkapäeval, mil lõpuaeg sõltub rongiliiklusest). Ühte laagrirühma mahub 20 last.

Laagri osalustasu on 100 €, mis sisaldab lõunasööki.

Laagrikohad on täis.

Rohkem infot: alex.savolainen@ut.ee või tel 737 5674.