Hullu Teadlase linnalaagrid

Kus? Tartu Ülikooli muuseumis ja Toomemäel

Millal? 14. - 17. juunil 2021; 28. juunil - 1. juulil 2021; 9. - 12. augustil 2021; 16. - 19. augustil 2021

Kellele? 7–10aastastele teadushuvilistele

4päevases avastamist täis linnalaagris uurime, kas Marsi vallutamine on võimalik ja milline oleks elu Marsil. Räägime kosmosereisist ja uuringutest mis Marsil juba tehtud on.

Vaatame milliseid relvi kasutasid rüütlid keskajal ning kuidas sõda ja lahingut peeti. Uurime, mis eristab tähti teistest taevakehadest.

Räägime mustadest aukudest, supernovadest ja Suurest Paugust. Saame teada, miks tiirleb Maa ümber Päikese ja mis jõud meie päikesesüsteemi või koguni galaktikat koos hoiab.

Arutame, miks kukuvad õunad just maapinnale, mitte taevasse. Õpime tundma gravitatsiooni läbi mängude ja põnevate eksperimentide.

Avastame, kuidas vanal ajal reisiti ja rännati. Saame teada, kes olid kuulsamad Eestist pärit maadeavastajad ning kehastume ka ise maadeavastajaks.

Katsetame, kumb kaitseb inimest viiruste eest paremini, kas mask või habe. Tutvume viiruse ja bakteri ehitusega. Arutleme, milliseid maske üldse olemas on ja milleks neid vajatakse. Meisterdame endale lõbusa loomamaski.

Otsime muuseumist üles muusade skulptuurid. Otsime Vana-Kreeka kujude hulgast tegelasi, kelle peajumal Zeus tõstis taevasse tähtkujuks. Saame teada, millised organid meie kehas on ja mida vajab inimene elus püsimiseks.

Otseloomulikult teeb Hull Teadlane põnevaid teaduskatseid. Aega jääb ka Toomemäel mängimiseks.

Laagritegevuste läbiviimisel oleme võimalikult palju õues ja püüame säilitada üksteisega 2meetrist vahemaad.

Laagripäevad algavad kell 10.00 ja lõpevad kell 15.00. Ühte laagrirühma mahub 15 last.

Igal nädalal võtame vastu 2 rühma. Laagri osalustasu on 80 €, mis sisaldab sooja lõunasööki.

Kõik laagrikohad on täis.

Rohkem infot: hull.teadlane@ut.ee või tel 737 5674