Hullu Teadlase IV teaduskonverents „H2O, võta kaevust ja joo“

Hullu Teadlase IV teaduskonverentsi projekt „H2O, võta kaevust ja joo!“ on selleks aastaks läbi. Täname kõiki osalejaid!

2017/2018 õppeaastal ootas Hull Teadlane kõigi Eesti koolide 1.-3. klassi õpilasi osalema teaduskonverentsi projektis, mille teemaks on „H2O, võta kaevust ja joo!“. Projekti käigus uurisid õpilased oma kodukoha kraanivee kvaliteeti, võrdlesid loodusliku ja puhastatud vee omadusi ning mõõtsid igapäevast vee tarbimise hulka kodus ja koolis. Saadud vaatlus- ja mõõtmistulemused tuli õpilastel vormistada uurimistööna.

Projekti tegevusi ja vaatlusi viisid õpilased läbi 4-6 liikmelistes rühmades 4 nädala jooksul (vabalt valitud 4 nädalat õppeaasta jooksul).

15. mail toimus Hullu Teadlase IV teaduskonverentsi finaalüritus Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis. Kohale olid oodatud erinevate vanuserühmade viie parima uurimistöö tegijad ja juhendajad ehk ühtekokku 15 põnevat ideed ja meeskonda. Uuri töid siit.

Rühmad esitlesid oma uurimistööde tulemusi ettekandena ning seejärel selgitati igas vanuserühmas välja kolm parimat.

Hullu Teadlase IV teaduskonverentsile "H2O, võta kaevust ja joo!" projektis oli rekordarv osalejaid - 14 maakonda, 37 erinevat kooli ja üle 700 õpilase!

Tulemused:

1. klassi arvestuses olid parimad:

1. Kohila Gümnaasium, 1.b klass, õp Marianne Koitla, Maret Evisalu

2. Audru Kool, 1.b klass, õp Kaire Leetsar

3. Krootuse Põhikool, 1. klass, õp Sigrid Mallene

ERIPREEMIA Audru Kool, 1.a klass, õp Silvi Tolmats

ERIPREEMIA Orava Kool, 1. klass, õp Marje Ilves

2. klassi arvestuses olid parimad:

1. Puhja Kool, 2. klass, õp Triinu Vakmann

2. Kohila Gümnaasium, 2.b klass, õp Tiina Kand

3. Kohila Gümnaasium, 2.b klass, õp Tiina Kand

ERIPREEMIA Melliste Algkool-Lasteaed, 2. klass, õp Sirje Jugaste ja Annika Apuhtin

ERIPREEMIA Kohila Gümnaasium, 2.d klass, õp Siiri Barinov

3. klassi arvestuses olid parimad:

1. Audru Kool, 3.b klass, õp Ruth Kalde

2. Metsküla Algkool, 2-3. klass, õp Astrid Nikkel ja Heli Esko

3. Pärnu Kuninga Tänava Põhikool, 3.c klass, õp Lemme Saluoja ja Margis Hännikäinen

ERIPREEMIA Pärnu Kuninga Tänava Põhikool, 3.c klass, õp Lemme Sulaoja, Anti Reial, Kätlin Raud, Tiina Kesküla, Kerli Prangli

ERIPREEMIA Vändra Gümnaasium, 3.a klass, õp Silja Enok

Suur tänu žüriile!

Hullu Teadlase V teaduskonverentsi teemaks on "Mine metsa!" ning täpsem info selle kohta selgub oktoorbis 2018.

Lisainfo: hull.teadlane@ut.ee, tel 737 6071

Vaata Hullu Teadlase videotervitust: