Hullu Teadlase eksperimendihommik: Esimesed suured mõtlejad

Head väikesed ja suured sõbrad!

Hull Teadlane kutsub teid igal laupäeval kell 11 eksperimendihommikule.

2. september               ESIMESED SUURED MÕTLEJAD

Teeme tutvust tuntud mõtlejate ja leiutajatega, kelle mõtted või leiutised on tänapäeva jõudnud. Arutleme, kuidas oleks elada ajal, mil inimesed teavad end ümbritseva maailma kohta väga vähe. Tutvume aja katsumusele vastu pidanud suurte ideedega ning proovime ka ise midagi uut leiutada.

9. september               ARVUTID

Õpime paremini tundma arvuteid ja nende kasutusvõimalusi. Saame teada, mis on loogikaväravad ja kuidas nende abil arvutid töötavad. Proovime ise programmeerimisele käed külge panna.

Võta eksperimendihommikule kaasa ka oma vanaema ja vanaisa ning aita neil arvutitega sõbraks saada. 10. septembril tähistatava vanavanemate päeva puhul on kõigile vanaemadele ja vanaisadele eksperimendihommikul osalemine TASUTA!

16. september             ELU MARSIL

Õpime Marssi paremini tundma. Saame teada, miks teadlased kunagi arvasid, et Marsil vohab elu. Arutleme, kuidas oleks elada mõnel teisel planeedil ning kas ja millal võiksid inimesed selleni jõuda.

23. september             JAAPAN

Saame teada, kui erinev on Jaapani kultuur Eesti kultuuriga võrreldes. Räägime, millised olid samuraid ja ninjad. Õpime origamit ja meisterdame endale paberkujukese.

30. september             SÜGISE VÄRVID

Uurime, mis asi on klorofüll ning miks puulehed sügisel värvi muudavad. Otsime Toomemäelt sügise märke. Teeme põnevaid sügistoonides keemiakatseid.

üksikpilet 2 €, 10 korra pilet 12 €, aastapilet 25 €

muuseum.ut.ee / hullteadlane.ut.ee / hull.teadlane@ut.ee

Laupäev, 2. September 2017 - 11:00