Muuseum pakub mitmekülgseid veebitunde erinevatele kooliastmetele, mis toimuvad reaalajas muuseumi haridusprogrammide kuraatori juhendamisel. Tund toimub Zoomi veebikeskkonnas.
Ühe veebitunni maksumus on 40 eurot (osalejate arv põhikoolis kuni 30 ja gümnaasiumis kuni 40 õpilast).
Lisainfo ja broneerimine: Tiiu Kreegipuu, tiiu.kreegipuu@ut.ee, 737 5672.
Keskaja kirik
Sihtrühm: III kooliaste, gümnaasium
Virtuaaltunnis käsitleme keskaja kirikut mitmest erinevast vaatepunktist – uurime seda kui sakraalehitist ja pühakoda ning analüüsime ka kiriku ühiskondlikku rolli keskajal. Tartu toomkiriku ja Tartu piiskopkonna näitel saame teemasid kinnistada praktiliste näidetega, tunnis osalejad saavad lahendada erinevaid ülesandeid. Tund sobib nii 7. klassi ajalootunni täienduseks kui gümnaasiumile.
Kestus: 45 min
Hullu Teadlase veebitund „Ained“
Sihtrühm: I – III kooliaste (programmi raskus varieerub vastavalt vanusele)
Veebitunnis tutvustab Hull Teadlane katsete teel keemiliste ainete olemust, keemilisi reaktsioone ja ainete omadusi. Katsete vahel vastavad lapsed küsimustele, mis kinnistavad saadud teadmisi. Võimalusel eraldavad õpilased iseseisva tööna pruuni vildika värvisegust filterpaberile erinevad värvained.
Kestus: 45 min
Iga tegu jätab jälje
Sihtrühm: I ja II kooliaste
E-tunnis tutvustab muuseumi haridusprogrammide kuraator kriminalistikat ja erinevaid jälgi, mida kuriteopaigalt leida võib (DNA, sõrmejäljed jm mahajäetud märgid). Saame teada, kuidas mõtleb detektiiv. Vaatame lähemalt, mismoodi see DNA kurjategijaid paljastab. Kuidas saab tõestada vereplekke? Kuidas saada teada kurjategija pikkust jalajälgede järgi? Räägime ka salakirjast ja salakirja lahendamisest. Salakirja šifri tegemiseks saab klass muuseumilt spetsiaalsed joonised.
Kestus: 35-45 min
Loe ka tähetorni ja ülikooli kunstimuuseumi veebitundide kohta.
Tartu Ülikooli muuseumi veebitundide pilootprojekt oli 2021. aasta Eesti muuseumiauhindade jagamisel nomineeritud muuseumihariduse edendaja tiitlile.