Festival "Toome müks": Milline on sinu unistuste Toomemägi?

Milline on sinu unistuste Toomemägi?

Tartu Ülikooli muuseum ja Tartu 2024 kutsuvad 4. juunil ühepäevasele arutelu-, toidu- ja muusikafestivalile “Toome müks”!

Päeva jooksul arutleme, milline on Toomemäe tulevik ja millised on tudengite võimalused linna kultuurielu kujundada, veedame mõnusalt aega hea taimetoiduga ja avastame, mida Toomel pargina juba praegu pakkuda on. Õhtule paneb punkti Lexsoul Dancemachine’i kontsert värske plaaditäie muusikaga toomkiriku varemetes.

Anname Toomemäele äratava müksu!

Ajakava

13-17 Toome teaduslinna töötoad suurtele ja väikestele, esineb Hull TeadlaneLoodusfestivali töötuba “Kas leiad Toomemäelt oravad?”

14-23 Taimetoidualal Kolm Tilli, Väike Kuuba, Külm, Tüümian, Andersoni pruulikoda ja Köömen. Toome kohvik ootab külalisi mäe jalamil! 

14-19 Audiorännak Toomemäel (Tartu 2024: Inwards Festival)

14-16 Toomemäe linnaruumiarutelu: hariduslikud tegevused, ürituste korraldamine ja keskkonnahoid Toomemäel

16.15-17.15 Jaak Juske ekskursioon "Ajarännak Toomemäel"

16.30-18.00 Hybrid European Democracy Festivali hübriidarutelu tudengiliikumiste rollist linna kultuuri kujundamisel. Vaata lähemalt.

18.15-19.15 Ornitoloog Marko Mägi ekskursioon "Jalutuskäik Toome suliste, karvaste ja teiste elusolendite radadel"

20-23 Kontsert Tartu toomkiriku varemete vahel: Lexsoul Dancemachine

Toome teaduslinna töötoad, taimetoiduala ja arutelud on kõigile tasuta.

Ekskursioonide piletid hinnaga 10/8 eurot on müügil kohapeal. Osalemiseks registreeru siin.

Lexsoul Dancemachine’i kontserdi ja ekskursioonide piletid tulevad müügile õige pea.

“Toome müks” annab avalöögi Tartu 2024 projektile “Toomemäe taasavamine”, mille eesmärk on taasavastada Toomemägi kui Tartu linna süda. Valmib toomkiriku valguslahendus ja -etendus. Kunstnike, kogukonna ja teadlaste koostöös sünnivad parki kunstiteosed, mis kannavad pealkirja “Elupäästjad”. Loe lähemalt!

“Toomemäe taasavamine” kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi. “Toome müksul” löövad kaasa ka teised Tartu 2024 põhiprogrammi projektid: Inwards Festival, Hübriidarvamusfestival Eestis ja Euroopas, Ellujäämise kunstide linnaloodusfestival “Loodus loob”.

"Toome müksu" toetavad Tartu linn ja Eesti Kultuurkapital.

Laupäev, 4. Juuni 2022 - 13:00 kuni 23:00