Ekskursioonid muuseumis ja lähiümbruses

Paik, kus kõik on võimalik - 800 aastat Toomkiriku lugu

Tartu Ülikooli muuseumi ekskursioon, mille raames külastatakse ekspositsioonisaale ning räägitakse hoone rikkalikust ning põnevast ajaloost. Koos toomkiriku ajalooga joonistub välja ka Tartu Ülikooli ajalugu. Ekskursioon kestab 45-60 minutit. Ekskursiooni on võimalik tellida eesti, inglise, vene, saksa, läti ja leedu keeles.

Toomemägi - Tartu aken

Tartu Ülikooli muuseum pakub Tartu ühe sümboli, Toomemäe ekskursioone. Ekskursiooni käigus tutvutakse Toomemäe eri kihistuste, sümbolhoonete ja monumentidega. Ekskursioon sisaldab ühe järgnevalt loetletud Tartu sümbolhoone külastus Teie valikul:

1. KESKAEGNE TARTU. Tartu toomkiriku hauakambri külastus.

Kahe torniga Tartu toomkirik on Baltikumi uhkeim tellisgootika näide ning siin paiknev hauakamber on Eesti ainus avalikkusele eksponeeritud keskaegne hauakamber.

2. TEADUSKESKUS TARTU. Tartu tähetorni külastus.

UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud Tartu tähetorni olulisim eksponaat on maailmakuulus Fraunhoferi teleskoop. Peale hinnaliste teadusriistade kollektsiooni ning informatiivsete ja interaktiivsete ekraanide avaneb tähetorni teleskoobitornist vaade kaunile Tartule.

3. ÜLIKOOLILINN TARTU. Tartu Ülikooli peahoone aula ja kartseri külastus.

Tartu Ülikooli peahoone on Tartu sümbolehitis. Ekskursiooni käigus külastatakse Tartu esindussaali, peahoone aulat, kus kahesaja aasta vältel on esinenud lugematu arv maailmakuulsaid teadlasi. Peale selle külastatakse ka kartserit, kus tutvutakse 19. sajandi tudengite eluoluga.

Ekskursiooni on võimalik tellida eesti, inglise, läti, leedu või soome keeles. Ekskursioon kestab 60-75 minutit.

Lisainfo ja broneerimine telefonil 737 5674 või e-posti teel muuseum@ut.ee

Ekskursioonide hinnakiri on leitav SIIN

Elamusekskursioonid

„Peata mees ja praetud paabulind – lood keskaegsest Tartust“.

Tartu Ülikooli muuseumis toimuva ekskursiooni käigus räägime keskaegsest Toomemäest. Külastajad saavad piiluda ainulaadsesse avatud keskaegsesse hauakambrisse ja näevad Toomkirikust leitud müstilist peata meest. Räägime ka keskaja toidukultuurist ning mekime keskajast pärinevat jooki.

Ekskursioon kestab umbes 45 minutit.

Ekskursiooni hind on 8€ inimese kohta (alates 18 inimesest). Ekskursiooni miinimumhind grupile (kuni 17 inimest) on 140€. Grupi maksimaalne suurus on 30 inimest.

Lisainfo ja broneerimine: muuseum@ut.ee, tel 737 5674. Tellimisel palume täpsustada, kas sooviksite alkohoolset või mittealkohoolset maitseelamust.

“Retk Tartu tudengi jälgedes”

Ekskursioonil tutvutakse 19. Sajandi tudengielu ja –kommetega. Vastused saavad põletavad küsimused, nagu mille eest Kristjan Jaak Peterson pidi kartseris istuma ja milline oli karistus raamatute mitteõigeaegse tagastamise eest ülikooli raamatukogule. Ekskursiooni lõpuks on selge, mis imeloomad olid pedellid ehk puudlid, kes oli üliõpilasele nii asendamatu Löffeline ning kas korporandielu kõrval õppida ka jõuti. Ekskursiooniga kaasnevad maitseelamused kartseris ja muuseumis!

Ekskursioon algab Tartu Ülikooli kunstimuuseumist, kus saab soetada endale pileti. Ekskursiooni käigus külastatakse Tartu Ülikooli peahoones ajaloolist auditooriumi ning vaadatakse pööningul lähemalt üle kartser. Seejärel liigutakse Toomemäele Tartu Ülikooli muuseumi ajaloolises toomkirikus. Ekskursioon on ronimisrohke ja toimub osaliselt välitingimustes.

Ekskursiooni hind on 12€ (alates 16 inimesest) ja ekskursioon kestab 1 tund 15 minutit. Ekskursiooni  miinimumhind grupile (kuni 15 inimest) on 190€. Grupi maksimaalne suurus on 30 inimest.

Lisainfo ja broneerimine: muuseum@ut.ee, tel 737 5674. Tellimisel palume täpsustada, kas sooviksite alkohoolset või mittealkohoolset maitseelamust.

NB! Huvi korral on gruppidel võimalik meie kaudu broneerida lõunasöök Tartu Ülikooli peahoone kõrval paiknevas Tartu Ülikooli kohvikus. Juhul, kui olete lõunasöögi broneerimisest huvitatud, palume Tartu Ülikooli muuseumi sellest teavitada vähemalt kolm tööpäeva enne külastust. Tutvu Tartu Ülikooli kohviku poolt pakutud pakettidega SIIN.