Ekskursioonid muuseumis ja lähiümbruses

Paik, kus kõik on võimalik - 800 aastat Toomkiriku lugu

Tartu Ülikooli muuseumi ekskursioon, mille raames külastatakse ekspositsioonisaale ning räägitakse hoone rikkalikust ning põnevast ajaloost. Koos toomkiriku ajalooga joonistub välja ka Tartu Ülikooli ajalugu. Ekskursioon kestab tund aega. Ekskursiooni on võimalik tellida eesti, inglise, vene, läti ja leedu keeles.

Toomemägi - Tartu aken

Tartu Ülikooli muuseum pakub Tartu ühe sümboli, Toomemäe ekskursioone. Ekskursiooni käigus tutvutakse Toomemäe eri kihistuste, sümbolhoonete ja monumentidega. Ekskursioon sisaldab ühe järgnevalt loetletud Tartu sümbolhoone külastust Teie valikul:

1. KESKAEGNE TARTU. Tartu toomkiriku hauakambri külastus.

Kahe torniga Tartu toomkirik on Baltikumi uhkeim tellisgootika näide ning siin paiknev hauakamber on Eesti ainus avalikkusele eksponeeritud keskaegne hauakamber.

2. TEADUSKESKUS TARTU. Tartu tähetorni külastus.

UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud Tartu tähetorni olulisim eksponaat on maailmakuulus Fraunhoferi teleskoop. Peale hinnaliste teadusriistade kollektsiooni ning informatiivsete ja interaktiivsete ekraanide avaneb tähetorni teleskoobitornist vaade kaunile Tartule.

3. ÜLIKOOLILINN TARTU. Tartu Ülikooli peahoone aula ja kartseri külastus.

Tartu Ülikooli peahoone on Tartu sümbolehitis. Ekskursiooni käigus külastatakse Tartu esindussaali, peahoone aulat, kus kahesaja aasta vältel on esinenud lugematu arv maailmakuulsaid teadlasi. Peale selle külastatakse ka kartserit, kus tutvutakse 19. sajandi tudengite eluoluga.

Ekskursiooni on võimalik tellida eesti, inglise, läti, leedu või soome keeles. Ekskursioon kestab 60-75 minutit.

Lisainfo ja broneerimine telefonil 737 5674 või e-posti teel muuseum@ut.ee

Ekskursioonide hinnakiri on leitav SIIN.