Eesti parimate interjööride hulgas on kullakoopad ja tehnoloogia tippvarustus

Tartu Ülikooli ajaloo muuseumis avatakse Disainiöö raames 26. septembril kell 16 näitus “Ruumipilt 2012” Eesti parimatest interjööridest ja disainist. Eesti Sisearhitektide Liidu poolt korraldatud väljapanek annab ülevaate viimase aasta Eesti silmapaistvatest ruumikujundustest, originaalsetest näitustest ja efektsetest disainilahendustest. Ülevaatenäitus on osa Disainiööst 2013, mis toimub sel aastal esmakordselt ka Tartus. Ekspositsioon jääb avatuks Tartu Ülikooli ajaloo muuseumis 1. detsembrini 2013.
 “Eesti Sisearhitektide Liidu (ESL) aastapreemial on pikk ajalugu, pea 36 aastat. Seekord oli silmatorkavalt palju näituse- ja muuseumikujundusi. Aastapreemia võitnud õppeasutuste interjöörid on omanäolised ja fantaasiarikkad. Oli palju kõrgetasemelisi objekte ja nagu ikka -  preemiaid jagub alati vähem, kui neid anda võiks,” selgitab ESL liidu juhatuse liige Ivi-Els Schneider. “Avalikul ruumil on inimese eetiliste väärtuste ja silmaringi kujunemisel suur roll, see mõjutab meid kõiki. Arhitektuur on püsiväärtus, mis kujundab rahvusriigi kultuurilugu pikemaks ajaks. Seetõttu on ESL aastapreemiad ja nende tutvustamine avalikkusele väga oluline ning kindlasti Eesti inimesele väärt külastamist,” lisas Schneider.

Tartu Ülikooli ajaloo muuseumis on võimalik näha näituse “Riigikogu hoone 90” plaktlikku ja üllatavat lahendust, Tallinna Kaubamaja Lastemaailma lustakat mängumaad, arhiteektuurielamuseks peetava Narva Kolledzi ning tehnoloogilise tippvarustusega Balti filmi- ja meediakooli sisearhitektuurseid lahendusi. Kindlasti on soovitav külastada TÜ ajaloo muuseumis asuvat ülikooli varakambrit, mis loob mulje muinasjutulisest kullakoopast ja oli ühtlasi üks konkursi laureaatidest. Muuhulgas on väljapanekul eksponeeritud Maarjamäe lossi lõbus ja vineerine näitus “Siin me oleme! Eesti filmi esimene sajand” ning juba paljudele tuntud Teletorni ja Lennusadama ulmelised interjöörid. Lisaks uudne linnamööbel, leidlik pop-up shop, suurlinlik ööklubi ning teised Eesti 2012. aasta sisearhitektuuri paremikku kuuluvad tööd.

Näituse ja ESL 2012 aastapreemiate kohta saab rohkem lugeda kodulehelt www.esl.ee ja www.muuseum.ut.ee  või külastada Facebooki https://www.facebook.com/EestiSisearhitektideLiit

Eesti Sisearhitektide Liit valis Eesti aastapreemiad juba 36. korda. Eesti parimad interjöörid ja disainitööd ning nende autorid pälvisid tunnustuse kolmes kategoorias: avalik ruum, näituse kujundus ja ese. Lisaks anti teist aastat välja eraldi tudengipreemia. Sisearhitektide liidu aastapreemiatele esitatud töödest valis øürii välja 21 parimat. Lisaks näitusele, saab kõigist nomineeritud töödest ülevaate ka raamatust “Ruumipilt 2012”, mille koostaja ja toimetaja on sisearhitekt Tüüne-Kristin Vaikla ning kujundaja Margus Tammik. Täpsem info www.esl.ee ja www.ajaloomuuseum.ut.ee.

Eesti Sisearhitektide Liidu ajalugu. Liit on asutatud 20. novembril 1990. aastal. Liidu eesmärkideks on aidata kaasa vaimselt ja füüsiliselt väärtusliku elukeskkonna arengule ning mõjutada ühiskonna sotsiaalset ja kultuurilist arengut. Liit peab tähtsaks Eesti sisearhitektuuri endamist ja pärandi säilimist, kannab hoolt sisearhitektuuri valdkonna uurimise eest ning ühendab Eesti sisearhitekte oma elukutsete, aadete, kohustuste ja õiguste teostamiseks.