Alates homsest on Tartu Ülikooli muuseumis avatud toomkiriku saladuste kamber

15. detsembrist on Tartu Ülikooli muuseumis Toomemäel külastajatele avatud toomkiriku saladuste kamber. Pühapäeval, 19. detsembril ootab muuseum kõiki saladustest huvitatuid perepäevale.

Toomkiriku saladuste kamber pakub võimalikke lahendusi seitsmele küsimusele. Maagilises ja mängulises keskkonnas saavad külastajad muu hulgas mõtiskleda, milline võis kirik keskajal välja näha, kuhu kadus Tartu kõige tähtsam reliikvia, miks maeti pühakotta maharaiutud peaga mees ning miks on katedraali pühakud just Peetrus ja Paulus.

Kambris saab ehitada keskaegset linna, kuulata pihitoolis ladinakeelseid palveid ja toomkirikuga seotud legende, uurida ehtsaid toomkiriku leide ning vaadata läbi virtuaalreaalsuse 500 aastat vanasse kirikusse.

Neljandal advendipühapäeval, 19. detsembril kell 12–15 toimub saladuste kambris jõuluootuse perepäev.

Kell 12.30 algab Mariann Raisma ja Tiiu Kreegipuu kuraatorituur. Pärast seda saab osaleda seikluslikul aardejahil, ehitada keskaegset Tartu linnamüüri ja kujundada toomkiriku torne.

Muuseumi püsinäitusel „Minu elu ülikool“ ootab armas jõulukuusk, kuhu saab riputada oma jõulusoove.

Esimesel korrusel asuvas haridusklassis kaunistatakse muuseumipäkapikkude juhendamisel temaatilisi piparkooke ning pakutakse head ja paremat hamba alla. Lisaks on avatud Hullu Teadlase kabinet, näitus „Ars academica. Tartu Ülikooli kunstikogu“, ülikooli varakamber ja püsinäitus „Minu elu ülikool“.

Sissepääs perepäevale on muuseumipiletiga.

Lisateave: Tiiu Kreegipuu, näituse kuraator, Tartu Ülikooli muuseumi haridusosakonna juhataja, 529 6113, tiiu.kreegipuu@ut.ee

Mariann Raisma, näituse kuraator, Tartu Ülikooli muuseumi direktor, mariann.raisma@ut.ee