Hullu Teadlase koolitunnid põhikooli I ja II kooliastmele

Kuidas kujuneb ilm? Kas silmi saab petta? Mis on teadus? Need on vaid mõned küsimused paljudest, millele leiab vastuse Hullu Teadlase kooliprogrammide käigus.

Kaart ja kompass

Koolitund põhikooli I ja II astmele, kus uurime, kuidas töötab kompass ja miks peab oskama kaarti lugeda.

Programmi käigus õpime tundma ilmakaari, kompassi ja Eesti kaarti. Valmistame ise kompassi, mõõdame vahemaid Eesti kaardil ja joonistame plaani Hullu Teadlase kabinetist.

Hind: 3€ inimese kohta

Mis on siin- ja sealpool silma?

Koolitund põhikooli I ja II astmele, kus uurime oma nägemismeelt ja valguse omadusi.

Uurime, kuidas nägemine toimib, kas silmi on võimalik petta ning miks on meil kaks silma. Saame teada, mis on valgus ja kuidas ta liigub. Otsime vastust küsimusele: kuidas on valgus seotud nägemisega ja mil moel jõuab pilt silmast ajusse? Uurime erinevaid abivahendeid, millega saab nägemist parandada ja teeme katseid luubiga.

Millest koosneb vesi?

Koolitund põhikooli I ja II astmele, milles räägime aine väiksematest osakestest ja vee omadustest. Saame teada, millest koosneb vesi ja millised on tema erinevad olekud.

Uurime, kui palju on Maal vett ja millised on vee erinevad olekud. Teeme katseid jääkuubikutega ja proovime ise järgi, kuidas töötavad allveelaevad.

Hind: 3€ inimese kohta

Mis on ilm ja mis on kliima?

Koolitund põhikooli I ja II astmele, kus räägime erinevatest ilmastikunähtustest ja mõõdame õhutemperatuuri ning tuule kiirust ja suunda.

Saame teada, kuidas töötavad ilma ja kliimat uurivad teadlased tänapäeval. Vaatleme pilvi ja uurime, mis suunast puhub tuul, kui kõrgelt lendavad linnud ning proovime nende ja ka teiste andmete põhjal ilma ennustada. Meisterdame tuulelippe või proovime kätt termomeetri valmistamisel.

Nähtav ja nähtamatu heli

Koolitund põhikooli I ja II astmele helitugevusest, võnkumisest ja helilainetest.

Uurime, miks on inimesel kõrvas tigu, milliseid helisid inimesed ja loomad kuulevad ning katsetame, kas heli on võimalik ka näha. Proovime heli põrgatada ja meisterdame erinevaid helisid tekitavaid pille.

Lisainfo ja broneerimine telefonil 737 5674 või e-posti teel muuseum@ut.ee