Ekskursioonid

Ekskursioon vanas anatoomikumis

Tartu Ülikooli muuseum pakub alates 1. maist 2017 ekskursioone värskelt renoveeritud vana anatoomikumi ringauditooriumisse. Tegemist on ajaloolise ülikooliansambli vanima hoone – klassitsistliku arhitektuuri pärliga. Kutsume lähemalt tutvuma Eesti arstiteaduse hälliga, kus on õppinud ja õpetanud meditsiini maalimanimed. Kaasahaarava ekskursiooni käigus tutvutakse auditooriumi eheda 19. sajandi interjööriga ning tehakse lähemat tutvust kuulsate meditsiiniavastustega.

NB! Pakume vana anatoomikumi ekskursioone ainult ettetellimisel gruppidele.

TOOMEMÄGI – TARTU AKEN

Tartu Ülikooli muuseum pakub gruppidele ja üksikkülastajatele Tartu ühe sümboli, Toomemäe ekskursioone. Ekskursiooni käigus tutvutakse Toomemäe eri kihistuste, sümbolhoonete ja monumentidega.

Ekskursioonil tuleb juttu nii Toomemäel asunud linnusest, Tartu esmamainimisest, Tartu piiskopriigist kui ka teaduskeskuse kujunemisest tänapäevani välja.

Vastavalt soovile saab ekskursiooni teha eesti, vene, inglise, soome või saksa keeles.

Ekskursioonile järgneb ühe Tartu sümbolhoone külastus:

1. KESKAEGNE TARTU. Tartu toomkiriku tornide ja hauakambri külastus.

Kahe torniga Tartu toomkirik on Baltikumi uhkeim tellisgootika näide ning siin paiknev hauakamber on Eesti ainus avalikkusele eksponeeritud keskaegne hauakamber. Toomkiriku tornidest avaneb imeline vaade Toomkiriku varemetele, Toomemäele ja Tartu kesklinnale.

2. TEADUSKESKUS TARTU. Tartu tähetorni külastus.

UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud Tartu tähetorni olulisim eksponaat on maailmakuulus Fraunhoferi teleskoop. Peale hinnaliste teadusriistade kollektsiooni ning informatiivsete ja interaktiivsete ekraanide avaneb tähetorni teleskoobitornist vaade rohelisele Tartule.

3. ÜLIKOOLILINN TARTU. Tartu Ülikooli peahoone aula ja kartseri külastus.

Tartu Ülikooli peahoone on Tartu sümbolehitis. Ekskursiooni käigus külastatakse Tartu esindussaali, peahoone aulat, kus kahesaja aasta vältel on esinenud lugematu arv maailmakuulsaid teadlasi. Peale selle külastatakse ka kartserit, kus tutvutakse 19. sajandi tudengite eluoluga.

Lisainfo ja broneerimine telefonil 737 5674 või e-posti teel muuseum@ut.ee