UUS näitus!

TOOMKIRIKU HIILGUS

Tartu Ülikooli muuseumis peamajas asuvas varakambris on avatud uus ja põnev aastanäitus "Toomkiriku hiilgus". Näituse fookuses on Vana Liivimaa võimsaim katedraal ja selle arheoloogiline pärand. Näitusel eksponeeritakse toomkirikust leitud luustikke, mis annavad aimu nii kõrgete vaimulike kui ülikute harjumustest ja muredest. Põetud haigused ei anna sugugi alati tunnistust viletsusest, vaid hoopis heast toidulauast. Aadlike ja vaimulike puhul polnud olulised ainult nende tavad ja kombed, vaid ka välimus. Näitusel on erilise tähelepanu all toomkirikust leitud kuldkangas ja siid, mis olid kõige hinnalisemad tekstiilid keskajal. Väljapanek toob selgelt esile arheoloogide, ajaloolaste ja kunstiajaloolaste panuse keskaegse toomkiriku uurimisel. Näitust ilmestavad esemed Tallinna ja Tartu linnamuuseumi kogudest. 

Näitus jääb avatuks 14.jaanuarini 2018.

Meeskond: Kerttu Palginõmm, Martin Malve, Riina Rammo, Madis Maasing, Kaur Alttoa, Krista Andreson, Tiina Vint, Mairo Rääsk, Martin Eelma, Tanel Nõmmik, Arvi Kuld

Näitusega kaasnevad Hullu Teadlase eksperimendihommikud ning haridusprogramm "Peata mees ehk keskaeg arheoloogi pilgu läbi". Vaata ka fotogaleriid siit.